Skořice

Skořice pochází z kůry stromu skořicovníku a patří mezi nejmocnější léčivá koření.

Skořice má antibiotické, antimykotické, antivirové, antibakteriální a protizánětlivé účinky a může být vhodnou prevencí proti vzniku autoimunitních onemocnění. Dokáže se vypořádat s bakterií E. coli, Listerie a Salmonela. Bojuje s infekcemi vyvolanými baktériemi a houbami.

Je bohatá na antioxidanty, přispívá k detoxikaci organismu a tím posiluje imunitu psa.

Pozor! Skořice může způsobit alergickou reakci.

Aktivuje antioxidační procesy v tlustém střevě, čistí střeva od parazitů a nežádoucích mikroorganismů. Tím přispívá k lepšímu vstřebávání živin a také ke snížení rizika vzniku rakoviny a nádorů.

Chrání mozek, má příznivý vliv při léčbě a prevenci Parkinsonovy a Alzheimerovy choroby.

Snižuje hladinu krevního cukru a zlepšuje účinek inzulinu. Je proto vhodná pro psy s cukrovkou a nadváhou. Snižuje krevní tlak i hladinu cholesterolu a předchází vzniku krevních sraženin, stejně tak i onemocnění srdce.

Povzbuzuje chuť k jídlu a zlepšuje trávení tím, že podporuje tvorbu a vyměšování slin a žaludečních šťáv. Zmírňuje koliku, průjem, nevolnost i nadýmání.

Skořici je možné využívat také jako přírodní konzervant.

Pozor! Nepodávejte březím fenám nebo při potížích se žaludkem nebo střevy.

Pozor! Větší množství skořice může vést ke zvracení, průjmu, změnám srdeční frekvence, nízké hladině krevního cukru a onemocnění jater.

Pozor! Nedoporučuje se při léčbě oxalátových ledvinových kamenů.

Pozor! „Nepravá“ skořice „cassia“ (Cinammonum cassia) obsahuje kumarin – látku, která je ve vyšších dávkách je podezřívána z rakovinotvorných účinků.

Granule pro psy, které obsahují bylinky/koření/rostlinné oleje

Víte, že...

Nejznámější akitou je nejspíš Hachiko – pes, který na japonském vlakovém nádraží čekal 9 let na svého pána, který nečekaně zemřel, až se vrátí z práce domů.