Z výživového hlediska lze játra označit za jednu z nejhodnotnějších potravin. Nejspíš proto také divoká zvířata žerou vnitřnosti své kořisti nejdřív.
Játra jsou skvělým krmivem, protože obsahují hodně kvalitních bílkovin a vysokou koncentraci minerálních látek (především železa, zinku a mědi) a vitamínů (A, D, skupiny B).
Jsou bohatým zdrojem antioxidantů – látek, které pomáhají vlastním játrům psa odstraňovat toxické látky z těla.
Jejich nevýhodou je nebezpečí výskytu zbytku léčiv, chemikálií a těžkých kovů. Ke krmení je proto vhodné vybírat spíše játra mladých zvířat, v jejichž těle je uloženo méně škodlivých látek (raději telecí než hovězí, selečí než vepřové, jehněčí než skopové atd.).
Játry se doporučuje krmit méně, protože ve větším množství můžou u psa způsobit průjem. Při častém krmení játry se zvyšuje nebezpečí srdečních a cévních onemocnění, protože játra obsahují velmi vysoké množství cholesterolu.
Pozor! Dejte pozor na vysoký obsah vitamínu A v játrech, který může v nadměrném množství způsobit otravu organismu.
Díky vysokému obsahu železa a vitamínu B12 jsou naopak doporučována při chudokrevnosti. Neexistuje potravina, která by měla více železa, než je tomu právě u jater.
Pozor! Vždy se snažte vyhnout krmivům, která u složky „játra“ neuvádějí konkrétní druh zvířete, ze kterého vnitřnost pochází. Buďte opatrní především tehdy, pokud se u vašeho psa projevuje potravinová alergie na konkrétní živočišnou bílkovinu.
Pozor! Játry se nedoporučuje krmit při léčbě urátových kamenů.