Měď (Cu) patří mezi stopové prvky a nejvíce je zastoupena v játrech a krvi psa.
Podílí se na stavbě kostí, šlach, chrupavek, kůže a srsti. Je součástí kolagenu a melaninu, který pomáhá udržovat správnou pigmentaci kůže a srsti.
Podporuje činnost nervového systému, pomáhá při léčbě epilepsie.
Díky němu organismus psa dokáže lépe využít sacharidy a vstřebávat železo. Měď příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi, podporuje činnost srdce a tvorbu červených krvinek. Pomáhá při zánětu kloubů, špatně se hojících ranách, zmírňuje svalové křeče.
Nedostatek mědi v těle psa způsobuje žraní výkalů. Projeví se také chudokrevností (anémií) a zhoršeným využitím cukrů, poruchami srdeční činnosti, sníženou imunitou. Ta se dále projeví ztrátou srsti a pigmentu, zhoršením kvality kůže. Může vést k poruchám kostí.
Pozor! Nadbytečné množství mědi v krmivu může zapříčinit reznutí bílé srsti psů. Předávkování pak způsobuje onemocnění jater.
Nejvíce mědi obsahují vnitřnosti (játra, ledviny, slezina, srdce), maso (jehněčí, vepřové, kachní), syrové kosti, vejce, listová zelenina, luštěniny (fazole, čočka, sója), droždí, obilné klíčky, ovesné vločky, červená řepa, banány, rajčata, maliny, jahody, ostružiny.
Měď v chelátové formě je pro tělo psa lépe vstřebatelný a využitelnější.