Mučenka

Mučenka (maracuja, vodní citron, sladká tykev) je léčivá rostlina, která obsahuje nejvíc železa ze všech druhů ovoce. Je bohatá na hořčík, vápník, fosfor a draslík a stopové prvky (zinek, selen, měď). Dále vitamíny (A, E, skupiny B – B1, B2, B5, B6, B9) a pektin.

Posiluje imunitu a zvyšuje obranyschopnost psa. Detoxikuje organismus a odvádí škodlivé látky z těla pryč. Má protizánětlivé účinky. Urychluje hojení ran.

Zklidňuje a tlumí nervovou soustavu – snižuje stres, úzkost, zlepšuje a prohlubuje spánek.

Pozor! Mučenka může zvýšit účinky anestetik a léků na mozek během a po operaci. Nepodávejte svému psovi proto mučenku alespoň 2 týdny před plánovanou operací.

Má poměrně silné sedativní účinky. Snižuje krevní tlak a podporuje tvorbu krve. Podporuje trávení a urychluje látkovou výměnu, má projímavý účinek.

Pozor! Nedoporučuje se podávat psům s onemocněním jater.

Pozor! Účinné látky v mučence začínají zabírat až po 10-12 dnech užívání. Doba užívání mučenky by neměla přesáhnout 8 týdnů.

Pozor! Nepodávejte březím a kojícím fenám.

Granule pro psy, které obsahují bylinky/koření/rostlinné oleje

Víte, že...

Teorie dominance uplatňovaná na chování psa vychází ze 3 myšlenek, o nichž je již nyní známo, že jsou nesprávné. 1. Vychází z chování vlků držených v zajetí a v nepřirozeně vytvořených skupinách, nikoliv od přirozeného chování vlků žijících v divokých smečkách. 2. Pokud mají divoce žijící psi možnost vytvořit rodinnou skupinu, vůbec se nechovají jako vlci – ani vlci v zajetí, ani divocí vlci. 3. Dominance založená na konkurenci a agresivitě se mezi vlky v zajetí sice vyskytuje, ale psi si v takových podmínkách nevytvářejí hierarchie. Chování vlků v zajetí proto nemá pro pochopení chování psů význam.