Třešně

Třešně (višně) obsahují 14 % sacharidů (především fruktózu), vitamíny (A, E, C, skupiny B – např. B9 – kyselinu listovou), minerální látky (vápník, fosfor, hořčík, sodík, draslík, jód), stopové prvky (zinek, měď, mangan, železo), antokyany, flavonoidy, organické kyseliny – kyselinu jablečnou a citronovou.

Působí jako antioxidanty, pomáhají detoxikovat organismus – vážou volné radikály a odvádí je pryč z těla. Posilují imunitu a obranyschopnost organismu. Snižují riziko nádorového bujení.

Mají protizánětlivý účinek a mírní zánět snížením hladiny histaminu, který vyvolává alergickou reakci. Jsou účinné při zánětech v dutině ústní i paradontóze. Chrání vaziva, prospívají kůži.

Posilují srdce, čistí krev, snižují hladinu cholesterolu v krvi a podporují tvorbu krve (červených krvinek). Snižují riziko kardiovaskulárních onemocnění (např. aterosklerózy). Antokyany příznivě ovlivňují léčbu cukrovky, protože podporují produkci inzulínu.

Pozor! Obsahují vysoký obsah cukrů, proto se o množství podávaném psovi s cukrovkou nejdřív poraďte s veterinářem.

Mangan chrání před Parkinsonovou a Alzheimerovou chorobou, podporuje růst kostí a chrupavek. Pro vysoký obsah jódu jsou vhodné při nedostatečné činnosti štítné žlázy a bolestech páteře. Podporuje tvorbu mateřského mléka.

Třešně/višně vyvolávají pocit nasycení, čímž snižují chuť na další potravu. Podporují trávení a odstraňují zácpu, mají projímavý účinek. Podporují a čistí žaludek, játra a slinivku.

Mají močopudný účinek, čistí ledviny a močové cesty. Odvádí přebytečnou vodu z těla, snižují otok i zánět při onemocnění kloubů (revmatoidní artritidě, dně, artróze). Snižují množství kyseliny močové v krvi a můžou přispět k prevenci proti ledvinovým kamenům (urátům).

Pozor! Nikdy nepodávejte psovi nevypeckované třešně/višně. Jejich pecky obsahují kyanid – toxin, který může způsobit závažné zdravotní komplikace, otravu, příp. i smrt psa. Ve větším množství můžou také ucpat střeva.

Granule pro psy, které obsahují ovoce/zeleninu

Víte, že...

Psi si uvědomují svou velikost. Proto jsou např. velcí socializovaní psi schopni přizpůsobit sílu své hry menším socializovaným partnerům. Skáčou jen napůl, vynechají silné kousance a jsou jemnější. Dobrovolně se nechají napadnout. Starší, poučení psi přizpůsobují svou hru štěňatům, která ještě pravidla psích her neznají.