Srnčí maso

Srnec (samice – srna, mládě – srnče) patří do zvěřiny – volně žijících zvířat lovených v přírodě. Srnčí maso je červenohnědé, libové, jemně vláknité a velmi křehké, ze zvěřiny je považováno za jedno z nejlepších.

Srnčí maso je výživově velmi hodnotné, lehce stravitelné a málo tučné – má vyšší obsah bílkovin (22 %) a nízký obsah tuku (2 %). Obsahuje vitamíny (A, E, K, C, skupiny B – B1, B2, B3, B6, B9), minerální látky (vápník, fosfor, sodík, draslík, hořčík) a stopové prvky (železo, zinek).

Díky antioxidačním účinkům jsou vázány škodlivé látky a odváděny pryč z těla (detoxikační účinek) a tím se posiluje přirozenou obranyschopnost psa.

Přispívá ke kvalitnější kůži, lesklejší srsti a pevnějším drápům. Podporuje pevné kosti a zuby, pomáhá předcházet řídnutí kostí (osteoporóze).

Podporuje správnou funkci nervů, pomáhá bojovat proti únavě, nespavosti a stresu. Příznivě působí také na oči a mozek u plodu.

Srnčí maso patří mezi exotické zdroje živočišných bílkovin v krmivech pro psy a jako takové je možné ho vyzkoušet při eliminační dietě, kdy je potřeba zařadit do jídelníčku psa nejlépe takový druh masa, které pes dosud nejedl.

Konzumaci srnčího masa je možné doporučit psům, kteří trpí onemocněním srdce, psům ve fyzické zátěži, kteří potřebují snadno získat kvalitní bílkoviny, březím/kojícím fenám a štěňatům, starším psům a psům v rekonvalescenci.

V krmivu může najít srnčí maso, případně ořezy – jako krk, kýty, plece, hřbet, hrudí a kližky. Z drobů játra, srdce a jazyk.

Granule pro psy, které obsahují zvěřinu

Víte, že...

Psi většinou označkují místo až poté, co si ho očichají. Jedná se tedy spíše než o označování teritoria o vzájemnou komunikaci mezi psy. Značkování je ovlivněné tím, kdo značkoval předtím, ročním obdobím a psy, kteří jsou v okolí. Pokud není nikdo v okolí, psi se se značkováním netrápí.